28/1
Maart 2020
Van het bestuur  
2
Van de redactie   3
Kapkool - een oud gerecht van het eiland Urk H.J.A. Snelder
4
Evacueetje geboren in Oldemarkt 17 februari 1945 redactie 5
Het Kerspel IJsselham H.J.A. Snelder
14
Oorlogskinderen in Ossenzijl – 75 jaar na D-Day (3) E. Pen
23
Lo de Ruiter (1919-2008) in het verzet redactie 31
Verslag lezing “varend erfgoed” door George Snijder H.J.A. Snelder
36
Troubadour Johannes ten Have - “geen weg terug” H.J.A. Snelder
37
Dubbel trio redactie 38
 

Expositie n.a.v. 75 jaar bevrijding in het gemeentehuis te Steenwijk
Van half april tot begin mei is er een kleine expositie over de oorlog en de be-vrijding in de publieksruimte van het gemeentehuis met documenten, foto’s en voorwerpen uit het gemeentearchief, waarbij rijkelijk is geput uit de Collectie Oorlogsdocumenten Klaas Verbeek. De kleurige Bevrijdingsrok van zijn zus Aaltje is nog te bewonderen op de HVIJ-site: Silehammer jaargang 18/2. Ook zijn er kleurplaten, tekeningen en gedichten van kinderen over de bevrijding te zien.
Let op de regionale media voor de exacte data!